MYJKI CIŚNIENIOWE

Szeroka oferta myjek ciśnieniowych do zastosowań zarówno domowych jak i profesjonalnych. Zaufaj znanym markom: Karcher, Lavor, Annovi Reverberi, Stanley, Kanwod, Michelin. Sięgnij po rozwiązania skrojone do Twoich potrzeb.

Myjki ciśnieniowe

Poszukujesz myjki ciśnieniowej do domu lub mycia samochodu? Dobrze trafiłeś! W ofercie KT-24 znajdziesz całą gamę urządzeń - dla mniej i bardziej wymagających, na każdą kieszeń.

Silnik i rodzaj pompy

W sercu myjki

Dwa najważniejsze dla myjki ciśnieniowej podzespoły to silnik oraz pompa. To one odpowiadają za wydajność pracy oraz żywotność urządzenia.

Na stronie kt-24.eu dostępne są myjki ciśnieniowe wyposażone w silniki komutatorowe i indukcyjne oraz 3 rodzaje pomp: kompozytowe, aluminiowe i mosiężne. Zastosowane komponenty zależne są przede wszystkim od producentów oraz modeli - 

Silniki komutatorowe potocznie zwane szczotkowymi spotykane są w tańszych myjkach ciśnieniowych w przedziale cenowym do 1000 zł. Choć wydawać by się mogło, że szczotkowa architektura wyklucza zakup urządzenia z punktu widzenia żywotności, przy rzadszym użytkowaniu silnik ten w zupełności wystarczy do standardowych prac domowych.

Silniki indukcyjne zwane też wolnoobrotowymi to nowocześniejsza i znacznie żywotniejsza konstrukcja. Jednostki te nie tylko oferują większą trwałość, ale także lepiej sprawdzają się przy dłuższym czasie pracy. Najczęściej spotkać je można w droższych urządzeniach, których cena przekracza 1000 zł, choć można znaleźć tańsze myjki również wyposażone w silnik indukcyjny.

Myjki ciśnieniowe KT-24 - silniki komutatorowe szczotkowe
Myjki ciśnieniowe KT-24 - silniki indukcyjne

Pompa kompozytowa

CZAS PRACY: 15-25 min.

Najbardziej podatna na wysokie temperatury, przez co też charakteryzuje się najkrótszym czasem pracy. Dedykowana do pojedynczych prac.

Pompa aluminiowa

CZAS PRACY: 30-50 min.

Trwalsza i najczęściej spotykana w myjkach ciśnieniowych pompa. Oferuje uczciwy czas pracy, adekwatny do ceny urządzenia i oferowanych możliwości.

Pompa mosiężna

CZAS PRACY: 60-100 min.

Najtrwalsza z pomp, oferuje nie tylko dłuższy czas pracy, ale i większą żywotność. Spotykana głównie w myjkach profesjonalnych.

Myjki ciśnieniowe KT-24 - pompa kompozytowa
Myjki ciśnieniowe KT-24 - pompa aluminiowa
Myjki ciśnieniowe KT-24 - pompa mosiężna

Ciśnienie robocze i wydajność tłoczenia

Wydajność mycia

Ciśnienie robocze to kolejny czynnik wpływający na zakup urządzenia. Parametr ten wpływa częściowo na efektywność i komfort mycia, wśród urządzeń w sklepie kt-24.eu możemy wyróżnić 3 główne grupy:

  • 90-130 bar - dla prostych prac na krótszych wężach ciśnieniowych (ok. 6 m)
  • 145 bar - do podstawowych codziennych prac, średnia długość przewodu ciśnieniowego (ok. 8m)
  • 160-180 bar - do efektywniejszej pracy, dobre z długimi wężami ciśnieniowymi (12 m).
Myjki ciśnieniowe KT-24 - ciśnienie robocze
Myjki ciśnieniowe KT-24 - wydajność tłoczenia

Drugim ważnym parametrem obok ciśnienia jest wydajność tłoczenia wody. Przekłada się ona nie tylko na moc strumienia wody, ale również na czas mycia i jego efektywność. Tutaj również wartości przepływu wody możemy podzielić na 3 główne grupy:

  • do 400 l/h - mniejsza efektywność, dostosowane do prostych prac przydomowych
  • ok. 450-500 l/h - najczęściej spotykane, pozwala na efektywne wykonanie codziennych prac
  • 600 l/h i więcej - wysoka efektywność, skuteczne mycie nawet trudniejszych w usuwaniu zabrudzeń.

Dodatkowe funkcje

Dla wyższego komfortu

Wśród ciśnieniowych urządzeń myjących dostępnych w ofercie KT-24 znajduje się wiele rozwiązań, mających ogromny wpływ na podniesienie nie tylko efektywności, ale również komfortu pracy.

Dysze ciśnieniowe

W najtańszych myjkach można spotkać podstawowe dysze ciśnieniowe z opcją regulacji kąta strumienia wody. Droższe jednostki wyposażone są w dodatkowe dysze rotacyjne z wprawianiem wody w ruch wirowy, lub dysze do dystrybucji detergentu. Dość ciekawie prezentują się także dysze Multijet, z wyróżnieniem tych stosowanych w urządzeniach Karcher.

System samossący

Dzięki specjalnej konstrukcji myjki ciśnieniowej w większości modeli możliwy jest pobór  wody z zewnętrznych zbiorników (np. wiadra), dzięki czemu korzystanie z urządzenia nie jest zależne od dostępu do sieci wodociągowej. Myjki domowe można tym samym zabrać w inne miejsca, bez obaw o źródło wody.

Zwijacz na wąż

Zwijacze - zależnie od klasy urządzenia - pozwalają na przechowanie bądź czynne rozwijanie węża ciśnieniowego w pracy. W przypadku tańszych modeli przeważają zwykłe bębny na wąż, droższe modele (przykładowo seria Fatmax marki Stanley) wyposażone są w aktywny zwijacz umożliwiający zwijanie i rozwijanie w trakcie pracy.

Zbiornik na detergent

Dostępny w postaci umieszczonego z tyłu obudowy pojemnika bądź zewnętrznej pianownicy, zbiornik na środek chemiczny pozwala na mycie detergentem. Tym samym możliwe jest usunięcie trudniejszych zabrudzeń takich jak np. smary czy plamy olejowe z czyszczonych powierzchni.

Szczotka do kostki

W niektórych modelach dostępnych w naszym sklepie obecne są specjalne szczotki do mycia kostki i elewacji. Ich efektywność zależna jest głównie od przepływu wody myjki ciśnieniowej, oferując bezrozpryskowe mycie i ścieranie włosiem co trudniejszych zabrudzeń. Dobrym rozwiązaniem są również szczotki z osobnym zbiornikiem na detergent.

Pianownica zewnętrzna

Z myślą o miłośnikach samochodów oferujemy pianownice zewnętrzne jako akcesorium podnoszące skuteczność mycia środkiem chemicznym. Lepsze spienianie środka chemicznego oraz wydajniejszą jego dystrybucję zapewniają zarówno modele S.PRO, jak również wyposażone w mosiężną głowicę LS3 PRO.

Dodatkowe akcesoria

Do większych wymagań

Choć jest to w pełni opcjonalne i nie jest niezbędne do korzystania z myjki ciśnieniowej, dodatkowe akcesoria zdecydowanie podnoszą możliwości mycia. W naszej ofercie znajdziesz szereg dodatkowych końcówek, lanc lub szczotek, które podniosą efektywność każdego mycia. Jako przykłąd można wskazać:

  • pianownice zewnętrzne - zapewniają lepsze spienienie środka chemicznego, pozwalają też na regulację strumienia piany co przekłada się na oszczędność dystrybucji samego środka
  • szczotki do kostki brukowej - dzięki specjalnej konstrukcji umożliwiają bezrozpryskowe czyszczenie zarówno kostki jak i elewacji budynków. Dodatkowo włosie pozwala usunąć niektóre z trudniejszych zabrudzeń
  • lance kątowe - pozwalają dotrzeć strumieniem wody do podwozia samochodu, gdzie często zbierają się warstwy zabrudzeń
  • wąż do kanalizacji - umożliwia przetkanie zapchanych rur kanalizacyjnych lub rynien

Środki chemiczne

Na specjalne zabrudzenia

Decydując się na zakup myjki ciśnieniowej warto sprawdzić, czy wybrany model oferuje możliwość mycia środkiem chemicznym (lub dostępne są do niego pianownice zewnętrzne). Korzystanie ze specjalistycznych detergentów nie tylko podnosi efekty mycia, ale w niektórych przypadkach jest wręcz konieczne do usunięcia trudnych zabrudzeń takich jak plamy olejowe czy smary. KT-24 oferuje szeroki dostęp do środków chemicznych, dzięki czemu możliwe jest ich dobranie do danych prac i powierzchni.

Produkt dodany do listy ulubionych
Produkt dodany do porównania

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.