KOSIARKI ELEKTRYCZNE

Poszukujesz dobrej kosiarki elektrycznej? Znajdziesz u nas wszystkiego,czego Ci potrzeba. Od kompaktowych kosiarek po modele z silnikiem indukcyjnym czy centralną szerokością koszenia. Sprawdzone modele marek STIGA, POWERMAT, HANDY, KANWOD

Kosiarki elektryczne

Idealna kosiarka elektryczna dla Twojego ogrodu? W KT-24 znajdziesz wszystko, czego Ci trzeba dla koszenia mniejszego i większego trawnika.

Rodzaj silnika

Szczotka czy indukcja

Wybór kosiarki elektrycznej powinniśmy rozpocząć od wyboru rodzaju silnika. Tak naprawdę decyzja ogranicza się do jednostek:

  • szczotkowych - spotykanych w większości dostępnych na rynku modeli, oferująca dobrą wydajność na kilka sezonów, pozwalająca na swobodne koszenie dla mniejszych i średnich powierzchniowo trawników
  • indukcyjnych - spotykanych droższych kosiarkach, zapewniających 2-krotnie większą żywotność oraz pozwalające na prace dla większych obszarów, nawet 2000 m²

Z dostępnych w naszej ofercie urządzeń najtrwalsze w tym zakresie są urządzenia Stiga. W tym roku w poczet kosiarek elektrycznych z silnikiem indukcyjnym dołączył również model PM-KSE-2200JV polskiego producenta Powermat.

Moc nominalna a pobór energii

Efektywność koszenia

Jaką moc powinna mieć efektywna kosiarka? Co do zasady im mocniejszy silnik, tym lepiej. Ale czy na pewno?

Urządzenia o niskiej mocy, takie jak Stiga Collector 35 E oraz Collector 39 E  z pozoru wypadają blado na tle konkurencji, jednak mniejszą moc rekompensuje niezawodny, bezawaryjny silnik indukcyjny Stiga.

Z mocniejszych jednostek na kt-24.eu znajdziesz urządzenia producentów:

  • Kanwod Garden - z ciekawym modelem wyposażonym w silnik ECO z wydajnością 2000 W przy poborze prądu 1200 W
  • Handy - sprawdzony model o mocy 1700 W
  • Powermat - w ofercie posiada aż 3 modele z pamaterami mocy 2000W, 2200 W (wersja z silnikiem indukcyjnym) oraz 2500W
Kosiarki elektryczne KT-24 - moc nominalna

Szerokość koszenia

Czas to pieniądz

Co prawda w przypadku kosiarek elektrycznych parametr ten nie ma aż tak wielkiego znaczenia co w przypadku urządzeń spalinowych, warto spojrzeć na szerokość koszenia przekładającą się na czas potrzebny na skoszenie trawnika.

Tutaj - bez większych rewolucji, gdyż kosiarka musi być lekka i kompaktowa -w ofercie sklepu kt-24.eu spotkać się można z:

  • 32 cm,
  • 33 cm,
  • 37 cm,
  • 38 cm.
Kosiarki elektryczne KT-24 - szerokość koszenia

Regulacja wysokości koszenia

Mała rzecz, a cieszy

Współcześnie trudno wyobrazić sobie koszenie trawnika bez możliwości regulacji wysokości koszenia. Nie bez powodu więc wszystkie dostępne w ofercie KT-24 elektryczne kosiarki wyposażone są w mechanizmy pozwalające na pełną kontrolę położenia noża.

Spośród różnych systemów zdecydowaliśmy się ograniczyć wybór do dwóch najlepiej spisujących się i praktycznych w użyciu, w tym regulacji osiowej - opartej o mechanizm sprężynowy ustawiany dla całej osi, jak również regulacji centralnej - obsługiwanej z poziomu jednej dźwigni.

Kosiarki elektryczne KT-24 - regulacja wysokości koszenia osiowa sprężynowa

regulacja osiowa sprężynowa

Kosiarki elektryczne KT-24 - centralna regulacja wysokości koszenia

regulacja centralna

Produkt dodany do listy ulubionych
Produkt dodany do porównania

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.